28 08 2012

Siz Kimlerdensiniz?..

Siz Kimlerdensiniz?.. |  görsel 1

 

Ağlayan bir gece…. Karanlık bulutlar. Ve siz bir başınıza... Attığınız her adımın yankısını duysanız taş duvarlarda dönüp bakacak kadar cesaretli misiniz?

 

Sizi izleyenin yakınlarda olduğunu bilseniz… Hatta tam yanınızda, içinizde. Şeytanın adını ağzınıza alabilir misiniz? Onu zihninizden atabilir misiniz?

 

Size başarınızın sırrını sorduklarında çalışmak deyip geçebilir misiniz? Ya tesadüfler? Olasılıkların milyonlarcası ve bir başarı.

 

Kırmızı bir karanfil olsa ödülünüz, ne düşünürdünüz? Sevildiğinizi, öldürüldüğünüzü?

 

Bir namlunun ucunda dursaydı hayatınız ne hissederdiniz? Tesadüflere güvenir miydiniz? Ölümü yanıltacak bir tesadüf. Tıpkı hayatı dirilttiği(!) gibi.

 

Gece gökyüzünde güneşi görseniz, yalancı olduğunuza inanır mısınız? Bir tesadüf eseri olsa? Uydurduğunuz yalanların yüzlercesine basit bir tesadüf!

 

Başkaları kaybederken kazandığınız zaferler mutlu eder mi sizi? Yoksa hayat tam da bunun adı mı? Belki de sizin tesadüfleriniz şeytanın ta kendisi. Tıpkı arzu ettiğiniz gibi.

 

Bir tuval uzatsalar size, eserinizi imzasız bırakacak kadar cesur musunuz? Ya size daha iyisini vaat etseler yakıp yeniden başlamak? Bir tesadüf olarak anılmak…

 

Susuzluğunuzu kanınızla dindirmek zorunda kalsanız, ne kadar özverilisiniz? Kaybederken kazanmak veya hepten yok olmak.

 

Aynalardan kaçtığınız oldu mu hiç? Bir ayna ve yalanların yüzlercesi. Birden fırlayıp yutacakmışçasına. Korkutucu… Sizi bir yalancı olarak görmek mi olurdu tercihiniz yoksa sonsuz karanlık mı?...

 

Gerçekten prangalar kavuştursa ellerinizi, ne kadar dirayetlisiniz? İnandıklarınızın peşinde sürüklenir misiniz? Aydınlık, zindan soğuklarında olsa da üşümeye razı olur musunuz? Ardınızda bir eser bırakma adına?..

 

Hakikatleri yakalamak uğruna hayallerin ne kadarından vazgeçersiniz? Pembe bulutlarınızı terk edebilir misiniz? Yoksa siz de fikirlerin hayallerden ayrıldığı noktayı kaçıranlardan mısınız?

 

İyi bir insan olmakla mı kandırıyorsunuz yakınlarınızı? Oysa bir baksanız halinize, acınası olduğunuzu fark edebilirsiniz. Her yeni günde yeni yalanlar, her yalanın üstüne yeni umutlar. Yeni hedefler, yeni mazeretler. İş… Güç…

 

Sizler… Mutluluğu gelecekte arayanlar. Yarını garanti edebilir misiniz?

konpi

0
0
0
Yorum Yaz